• 0(242) 242 24 06
  • info@100yildanismanlik.com

Reiki Enerjisi

Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi" dir. Reiki iki farklı Japonca kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. REİ evren anlamına gelir. Kİ ise ruh, yaşam gücü enerjsi demektir.

Reiki kişisel gelişim konusunda çok iyi bir metotdur. Fiziksel ve duygusal farkındalığı artırır. Düzenli uygulandığında kişi kendisi ve yaşamındaki olumlu değişimlere şahit olmaya başlar.Uygulaması ve öğrenmesi kolaydır.

Usui Reiki , insan bedenin enerji blokajlarını açar ve dengeli çalışmasını sağlar. Bedende bulunan çakra adı verilen enerji bölgelerine uygulanır. Kişi kendine yada bir başkasına ellerinden enerji transfer ederek şifalanmasını sağlar. Günümüzde yardımcı Tıp adı altında hastahanelerde kullanılmaktadır.

Kişisel gelişim konusunda rehbrlik yapan bir çok profesyonel bunu kullanıyor ve tavsiye ediyor.Amerikada tanınmış tıp doktoru Mehmet Özde hazırladığı Tv programlarında Reikiyi tavsiye etmektedir.

Usui Reiki bizim tecrübelerimizle insan ruh ve beden sağlığını son derece olumlu etkilemekte ,herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.Kişilerin çözümleyemediği bir çok maddi ve manevi sorunun giderilmesinde harika sonuçlar vermektedir. Madde ve enerji yapımıza doğrudan etki ederek dengeli bir yaşam sürmemizi sağlıyor.Özellikle kişisel farkındalığı hızlandırarak kişisel gelişimimizi engelleyen kalıplarımızın keşfini kolaylaştırıyor. Kişisel gelişimde kullanılan olumlamalar Reiki ile birlikte kullanıldığında etkisi artıyor sonuç almak kolaylaşıyor.

Reiki yi öğrenmesi kolay ve uygulaması keyiflidir. Reiki'yi ögrenen kişi elleriyle şifa dağıtan bir insana dönüşüyor. Kendisi ve sevdiklerine bu şifayı uygulayarak , diğer insanların da hayatını güzelleştiriyor.

Usui Reiki 3 aşamada öğrenilir.

Usui Reiki 1 Eğitimi

Öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Bu aşamada Reiki’nin tarihçesi, amacı, neler yapabileceği öğretilir. Kişinin kendisine ve başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları gösterilir. Uygulamalar yaptırılarak öğrencinin enerjiye alışması ve pozisyonları kullanmayı öğrenmesi sağlanır. Bu aşamayı tamamlayan, yaşam boyu kullanabileceği bir tekniğe sahip olur.

Usui Reiki 2 Eğitimi

Reiki 1 eğitimini  alanlara ögretilir. Enerjinin gücü ve etkisi bu eğitimle yükselir. Bu aşamada öğrenciye, Reiki sembolleri öğretilir. Bu sembolleri kullanabilmesi için gerekli enerji aktarımı  yapılır. Enerjinin  frekansı ve gücü artar duygusal ve fiziksel şifa da sembollerini nasıl kullanacağı öğretilir. Uzağa , geçmiş ve geleceğe şifanın nasıl kullanıldığı öğretilir.

Usui Reiki 3 Eğitimi

İleri seviye olarak adlandırılır. Üstad sembolü öğretilir. Bu aşamada üstad sembolü inisiyasyonu (enerji aktarımı ) yapılır ve kişinin enerjisinde yükselme olur. Üstad sembolü daha yüksek enerjilere açılma yeteneğini güçlendirmek içindir.Bu eğitimi alan kişi Usui Reiki’ yi bir başkasına öğretebilir. 

Reikinin Sağladığı Faydalar

-Derin bir rahatlama ve huzur verir.

- Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıklarını) çözer.

- Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılmasını sağlar.

- Bireyin bio-enerji kapasitesinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.

- Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlar.